Başkent Doktorlar Kreş ve Gündüz Bakımevi

Okulumuz Doktor ve Psikolog gözetiminde bir kreştir... 10 Kişilik VİP sınıflarda hizmet verilen tek kreştir. Batıkent'in en iyi kreşi ile iletişim için: 0312 255 68 78 - 0505 831 00 00 - 0553 137 89 89

Doktorlar Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde derslerimiz ve etkinliklerimiz

06 branş dersleri

çift yabancı dil

Doktorlar Kreş ve Gündüz Bakımevi

Derslerimiz ve etkinliklerimiz

 • Türkçe (Kreş seviyesinde Dil gelişimi)
 • İngilizce (Kreş seviyesinde)
 • Fransızca (Kreş seviyesinde)
 • Matematik (Kreş seviyesinde)
 • Fen ve Doğa – Deneyler ve birebir uygulamalar ile..
 • Yoga ve Jimnastik
 • Kukla gösterisi
 • Drama
 • Satranç
 • Animasyon ve Partiler
 • Halk dansları (Folklor, Kafkas, Zeybek vb.)
 • Modern danslar (Salsa, Bale vb.)
 • Tabiat ve Doğa sevgisi
 • Baskı-Boyama çalışması
 • Müzik – Orff
 • Sanat etkinlikleri
 • Nezaket Atölyesi

 

Yoga ve Jimnastik
Gevşemek, rahatlamak veya görünümünüzü sıkılaştırmak için hafif egzersizler, yoga ve pilates en uygun aktivitelerdir.

Kukla gösterisi
Türk Gölge Oyunu içerisinde çok eski bir tarihe sahip olan kukla sanatı, eski dönemlerdeki kadar yoğun olarak yapılmasa da halen devam etmektedir. Kuklalar ; güldürmek, eğlendirmek amacıyla yapıldıkları gibi oynatılmaları sırasında gerek kişileri gerekse kurgusal hikayeleri ile eğitici bir işleve sahip olmaları bakımından da oldukça önemlidirler. Okulumuzda çocuklarımızın eğlenceli vakit geçirebilmeleri için belirli periyotlarla kukla gösterileri düzenlenmektedir.

Drama
Drama oyunun gücünü eğitimde kullanan bir alandır. Erken çocukluk döneminden itibaren yetişkinliği de içine alan bütün yaşam dönemlerinde oyuna eğilimleri vardır. Dramanın oyunsu özelliği, yaratıcı edimlere ve yaratıcılık süreçlerine uygunluğu dikkati çekmekte ve dramanın eğitimde kullanımı söz konusu olmaktadır. Bu doğrultuda okulumuzda drama dersleri yapılmakta ve bazı özel günlerde ve okul kutlamalarında çocuklarımızın düzenlediği tiyatrolar sahne almaktadır.

Nezaket Atölyesi
Nezaketi, inceliği, tabiatının bir gereği haline getiren; önce kendisine sonra da karşısındakine saygılı olmasını bilen bireyler yetiştiriyoruz, bu şekilde ihtiyaçlarını daha kolay temin edecekleri ve daha çok mutlu olacakları açıktır.

Kimi zaman bir teşekkür, kimi zaman bir çiçek, hallolması zor birçok meselenin üstesinden gelebilir.

Geleceğe uzanan çizgide çocuklarımızın edepli, nazik hanımefendiler ve beyefendiler olması için aile içi ilişkilerde eşler arası uyum, nezaket ve çocuğa yaklaşım tarzı da büyük önem arz etmektedir.

Nezaket kurallarının birçok tezahürü olduğunu biliyoruz ve nezaket atölyemizde bu incelikte hassasiyetle çalışıyoruz.

Animasyon ve Partiler
Okulumuzda özel günler için özel program ve etkinlikler düzenlenmektedir. Doğum günleri parti ve kutlamalarının yanısıra arkadaşlarımızı tanıma etkinlikleri de yer almaktadır.

Halk dansları – Folklor
Halk dansları çalışmalarımızda çocuklarımıza eğitimler sonrasında grup halinde yeteneklerini sergileme fırsatı veriyoruz. Örf ve adetlerimizi sürdürme niteliğinde gerçekleşen folklor çalışmalarımız ile çocuklar hem neşeli vakit geçiriyor, hem de disiplinli bir gösteri gerçekleştirme becerileri gelişiyor.

Tabiat ve Doğa Sevgisi 
Çocuklarımızın doğayı, tabiatı, mevsimleri tanımaları için planlanmış özel programlardır. Okul içinde verilen eğitimler olabileceği gibi okul dışında da organizasyonlarımız olabilmektedir.

BaskıBoyama Çalışmaları
Baskı ve boya dersleri sayesinde öğrencilerde * Çocuklar görsel olgunluğa ulaşırlar, * Farklılıkların ve benzerliklerin ayrımına varırlar, * Renkleri, biçimleri ve dokuları tanırlar, * Görsel bellekleri gelişir, * Oranlar arasında ilişki kurmayı öğrenirler, * Yaptıklarıyla gerçek yaşam arasında bağlantı kurmayı öğrenirler, * El-göz-beyin koordinasyonları gelişir, * Alet kullanmayı öğrenirler. * Malzemeyi hangi amaçla kullanmaları gerektiğini öğrenirler, * Giderek malzemeye belli anlamlar yüklemeyi, yaptıklarıyla düşünsel boyutta kendini ifade etmeyi geliştirir. * Karşılaştırma yapmayı öğrenirler. * Seçmeyi karar vermeyi denerler. * Dikkat süreleri uzar. * Sosyal ve duygusal alanda ilerlemeler olur. * Hayal gücünü kullanmayı öğrenir. * Kendi yapabilirliklerini tanımaya başlar.

Müzik – Orff
Her yaş grubundan çocuğun müzikten zevk alması ve verilen bilgileri kolay bir şekilde öğrenebilmesi için özel ihtiyaç ve yetenek seviyelerine yönelik olarak dikkatle tasarlanmış Başkent Doktorlar Kreş eğitim programları öğrencilerin müzik anlayışlarını yeteneklerini ve müziğe olan ilgilerini canlandırmak amacı taşımaktadır.

 

Sanat Etkinlikleri
Okulumuzda çocuklarımızla sanat etkinlikleri de yapmaktayız. Başlıca sıralayacak olursak sanat etkinliklerimiz şu şekildedir;

1. ARTIK MATERYAL ÇALIŞMALARI,
2. KAĞIT İŞLERİ (KESME – YAPIŞTIRMA),
3. KAĞIT KATLAMA VE ORİGAMİ ETKİNLİKLERİ,
4. MOBİLLER (DÖNENCELER),
5. ÖZEL GÜN KARTLARI – DAVETİYELER,
6. MASKELER ve KOSTÜMLER,
7. ATATÜRK ETKİNLİKLERİ,
8. SINIF MEVCUDU ve HAVA GRAFİĞİ,
9. KUKLALAR ve DOLGU OYUNCAKLAR,
10. PROJE ÇALIŞMALARI,
11. SİYAH BEYAZ ETKİNLİK SAYFALARI,
12. YIL SONU SERGİLERİ
 bati1

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.